Jeśli szukasz ciepłego ubranka, które nadaje się do przewożenia malucha w foteliku samochodowym to poczytaj o kurtkach Engel Natur. Dzięki dokładnym pomiarom na pewno wybierzesz odpowiedni rozmiar!

Engel Natur to niemiecka firma produkująca ubrania z najwyższej jakości wełny merino. Te wykonane z polaru merino (puchacze) są wyjątkowo delikatne, ale posłużą długo, jeśli będziemy o nie odpowiednio dbać.

Ja zalecam przed pierwszym użyciem nie prać Engela tylko porządnie wywietrzyć. Każde pranie puchacza Engel będzie zmieniało strukturę polaru. Kurtki nie pierzemy w pralce. Zalecane jest pranie wyłącznie ręczne w 30 st. Ja polecam również do prania użyć ekologicznego płynu do wełny np. Sonett lub Urlich Naturlich. Suszymy na płasko.

Jeśli to możliwe to wszelkie plamy polecam zapierać miejscowo, a po praniu i wysuszeniu delikatnie wygładzić puszek szczotką do szczotkowania ciała.

Kurtki Engel sprawdzą się świetnie jako ubranko do fotelika samochodowego w sezonie wiosna i jesień. Są ciepłe, ale cienkie, więc nie będzie problemu z zapięciem na nich pasów samochodowych. Na zimę ja na taką kurtkę będę narzucać jeszcze samochodowe ponczo np. Simple Wool z wełny parzonej. Engel i Simple Wool = duet idealny 🙂

Wrzucam Wam tu jeszcze wymiary kurteczek, bo sama niestety nie trafiłam z zakupem odpowiednich rozmiarów. Rozmiarówka jest… dziwna. Zdawało mi się, że jest mocno zawyżona, ale jak spojrzycie na różnicę w rękawkach między poszczególnymi rozmiarami to zrozumiecie dlaczego można się pomylić.

Z myślą o kwietniowym bobasku zakupiłam rozmiar 62/68. Z pewnością kurteczka będzie na noworodka za duża, ale kupiłam ją z myślą o jesieni. Teraz wiosną na pewno trzeba będzie mocno podwinąć rękawki dla takiego okrucha (przycebuliłam). Gdybym miała mieć jesienne dziecko to kupiłabym najmniejszy rozmiar (50/56), którego tutaj nie ma w zestawieniu.

Tola (2,5 roku) nosi na co dzień rozmiary 92/98. Kurtka, która jej pasuje to rozmiar 86/92.

Józio (prawie 4latek) nosi na co dzień rozmiary 110 cm. Kurtka, która mu pasuje to 110/116. Mniejszy rozmiar 98/104 jest mu na styk.

Florka (5,5 roku) nosi na co dzień rozmiary 128 cm i kurteczka 110/116 jest jej na styk. Będzie dobra jeszcze tej wiosny, ale na jesień już z pewnością za mała.

Wrzucam Wam tu jeszcze wymiary kurtek, aby łatwo było wrócić do tych informacji!

Kurtka Engel rozmiar 62/68
Engel Natur kurtka w rozmiarze 74/80
Kurtka Engel Natur w rozmiarze 86/92
Kurtka Engel Natur w rozmiarze 98/104
Kurtka Engel Natur w rozmiarze 110/116

Jeśli te informacje były dla Ciebie przydatne i masz ochotę postawić mi wirtualną kawę za czas poświęcony na napisanie tego posta to bardzo Ci dziękuję! <3

Helka Łysik Wielomatka