Jeśli nie wiesz jaki rozmiar tetry wybrać dla swojego malucha zerknij w ten wpis! Dowiesz się także jak powiększyć i zmniejszyć pieluszkę tetrową...

W przypadku złożenia tetry w origami (samolot, latwiec, pickman-fold, etc.) najczęściej mamom sprawdzają się te widełki*:

rozmiar 40×40 cm – wcześniaczy

rozmiar 50×50 cm – od około 2,5 -4,5 /5 kg

rozmiar 60×60 cm – od około 3,5 – 6,5 kg

rozmiar 70×70 cm – od około 6 – 9/10 kg

rozmiar 80×80 cm – od około 10 kg wzwyż

* Wiele zależy od budowy ciała dziecka. Jeśli Twój maluch jest szczupły wówczas pieluszki w mniejszych rozmiarach posłużą dłużej. Jeśli jest tęższy wtedy będziesz wymieniać tetrę na większy rozmiar trochę szybciej.

Poniżej filmik instruktażowy jak złożyć tetrę w samolot:

Jak wydłużyć klasyczny samolot tak, aby jeszcze trochę posłużył:

Oraz jak zmniejszyć za dużą tetrę:

W przypadku używania tetry jako wkład i składania jej w prostokąt wygląda to trochę inaczej. Jeśli Twój maluch wyrósł już z tetrowego origami w rozmiarze 60×60, wówczas złożona w prostokąt będzie pasować mu tetra w rozmiarze 50×50 cm (to złożenie w prostokąt pasuje do pieluszek w rozmiarach mini OS). I analogicznie, jeśli dziecko wyrosło z origami w rozmiarze 70×70 cm, wówczas w prostokąt złożysz rozmiar 60×60 cm (to złożenie w prostokąt pasuje na długość pieluszek one-size). Złożona w prostokąt tetra w rozmiarze 70×70 cm pasuje do mocno już rozpiętych w kroku pieluch w rozmiarze one-size oraz one-size +.

Jeśli te informacje były dla Ciebie przydatne, możesz wesprzeć moje działania w SM stawiając mi wirtualną KAWĘ.

Helka Łysik – Wielomatka