Często dostaję wiadomości, że wchodzicie do naszego sklepu AIO-SHOP i nie wiecie nawet w co kliknąć, co zakupić, jaki rozmiar, co do czego? Przydałyby się jakieś gotowe listy produktów. Niestety nie da się stworzyć uniwersalnej gotowej listy. Wszystko zależy do Waszego budżetu, bo wyprawkę wielopieluszkową dla maluszka można skomponować ekonomicznie (np. sama tetra, boostery, używane otulacze), można skomponować wyprawkę komfortową (z różnymi systemami w zestawie typu: pieluszki na każdą okazję), oraz wyprawkę luksusową (najłatwiejsze, najszybciej zakładające się pieluszki jak AIO czy Evoflaty). Oczywiście za tymi wyprawkami idzie rosnąca cena – im bardziej komfortowo, tym drożej.
Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom skompletowałam dla Was wyprawkę „na próbę”. To takie produkty, które sama chciałabym, aby mi polecono dla noworodka. Założyłam w nich przedział wagowy od około 3,5 do około 6 kg – czyli pieluszki średnio na pierwsze dwa miesiące pieluchowania.
W wyprawce znalazły się:
WARSTWY WIERZCHNIE:
– Otulacz wełniany Puppi w rozmiarze Newborn – prawdziwy klasyk w pieluchowaniu. Pieluchowy mercedes. Otulacz, który ma na tyle szerokie uszka, że nigdy nie musiałam mozolić się przy nim z upychaniem warstw chłonnych pod spód. Używałam Puppi Newborn na dwójce moich noworodków. Pomieścił nawet formowanki na noc.
– Otulacz PUL firmy Rasppies w rozmiarze Nb. Starcza dzieciom od urodzenia do wagi 7 kg. Jest to jeden z bardziej udanych produktów tej firmy. Ma mięciutki PUL i jest bardzo elastyczny. Nie krępuje ruchów dziecka i ma się wrażenie, że rośnie razem z maluchem!

WARSTWY CHŁONNE:
– 3 sztuki cieniutkich jak chmurka i bardzo chłonnych tetr Puppi w rozmiarze 60×60 cm. Pisałam Wam o nich wcześniej i od tego czasu podbijają Wasze serca. Gramatura 100 gsm sprawia, że to aktualnie najcieńsza tetra na rynku, a jej chłonność jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Ideał dla noworodka. Pisałam o niej TUTAJ.
– 3 sztuki tetry Alimanii w rozmiarze 60×60 cm. Tetra o wysokiej gramaturze 180 gsm jako zabezpieczenie dla dużych sikaczy. Tetra tkana podwójnym splotem, dzięki temu mimo wysokiej gramatury jest wciąż cieniutka. Pisałam o niej TUTAJ.
Instrukcję jak złożyć tetrę w samolot dla noworodka znajdziecie TUTAJ.
Instrukcję jak założyć tetrę na pupinkę noworodka znajdziecie w moim video TUTAJ.

– i wreszcie 3 sztuki Evoflatów firmy Rasppies w rozmiarze Newborn. Jest to pieluszka, której nie trzeba składać, a delikatne burty z gumkami w pachwinach sprawią, że mleczne kupki nie wypłyną Wam na otulacz. Jest to produkt mojego pomysłu. Rasppies wzbogaciło mój pomysł o dodanie do wkładu chłonnego materiału EVO. Dzięki temu ten produkt pozostał cieniutki, a jego chłonność świetnie sprawdzi się na dłuższą drzemkę noworodka.

– booster Puppi konopny w rozmiarze noworodkowym, którym w razie czego wzmocnimy chłonność tetry w kroku dziecka (wkładamy go między otulacz a tetrę, lub zawijamy go pomiędzy warstwy tetry)
– booster Rasppies z materiału Evolon w rozmiarze Newborn. Używamy jak wyżej.
AKCESORIA:
– klamerka Snappi, aby zapiąć nią części chłonne
– mały płyn Sonett, którym wypierzemy wełniany otulacz
– lanolina, aby przeprowadzić kurację.
Dzięki tak skomponowanemu zestawowi będziecie mogły poznać kilka najbardziej popularnych materiałów aktualnie wykorzystywanych w pieluchowaniu wielorazowym. Będziecie mogły porównać sobie pieluchowanie wełną i PULem. Zobaczycie, który z tych materiałów bardziej Wam się sprawdza. Dotknięcie dwóch różnych tetr (dwóch, które są aktualnie moimi osobistymi hitami). Wypróbujecie Evoflaty z materiału bambus-bawełna z wszytym w jęzor chłonny Evolonem. A na koniec porównacie sobie dwa boostery – miziasty konopny Puppi oraz Evolon, który w pierwszym odczuciu jest jak papier, ale po praniu mięknie.

Taki zestaw zakupicie w AIOSHOP za kwotę 407,10 zł (ceny na dzień 19.08.2021) i załapiecie się na darmową wysyłkę. Dziewięć zmian chłonnych pozwoli Wam powolutku wdrożyć się w wieloświat nie wydając milionów na przetestowanie różnych systemów, wkładów i marek. Już samo uczenie się noworodka to dla młodej mamy nie lada wyzwanie. Warto do wielopieluchowania podejść na luzie, na spokojnie, popróbować i ewentualnie dokupić to, co najbardziej przypadnie Wam do gustu.
Taką ilość pieluszek możecie spokojnie prać z ubrankami dziecka/ręcznikami/pościelą, aby wypełnić pralkę. Pamiętajcie, aby przed praniem same pieluszki wrzucić na program płukania, a dopiero później dorzucić inne rzeczy dziecka. Kupki mlecznej nie musicie spłukiwać. Wszystko to wrzucamy do pralki. Uwierzcie mi, że nic się z pralką nie dzieje, bo mleczna kupka rozpuszcza się w wodzie, a pralka na koniec programu płukania odwirowuje nieczystości.
Wyprawka, którą tutaj opisuję to taki „rys” dla osób, które nie wiedzą co i jak i do czego im się to przyda. Jeśli macie większy budżet to możecie poszerzyć taką wyprawkę. Jeśli budżet jest mniejszy to możecie zmodyfikować wyprawkę wedle własnego uznania, np. zakupić same otulacze PUL bez wełny i bez potrzebnego do niej płynu, oraz lanoliny. Jeśli PUL was nie przekonuje, wybierzcie dwa otulacze wełniane. Jeśli wiecie, że tetra jest nie dla Was, wybierzcie kilka więcej Evoflatów.
Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi choć jedna osoba spróbuje wielopieluchować swojego maluszka od noworodka! Jeśli tak, koniecznie dajcie mi o tym znać!
Helka Łysik – Wielomatka
Jeśli spodobał Ci się wpis, możesz wesprzeć mnie w postaci wirtualnej kawki na buycoffee.to!