Na rynku dostęppnych jest kilkadziesiąt różnych pieluszek tetrowych. Które są moimi faworytami i dlaczego?

Szukając tańszych możliwości pieluchowania maluszka napotykamy na kilkdziesiąt przeróżnych pieluszek tetrowych. Co wybrać? Czym się kierować? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim nie stawiajmy na pieluszki tetrowe „z marketów” o niewiadomej gramaturze. Takie pieluszki z pewnością przydadzą się do wycierania buzi maluszka czy różnych czynności pielęgnacyjnych, ale nie do wielopieluchownia. Dotychczas mówiło się o tym, że najniższa gramatura tetry nadającej się do pieluchowania wielorazowego to 140 gramów na metr kwadratowy (gsm). Taką tetrę proponuje m.in. firma Little Birds Diaper (zobacz w sklepie) jest to klasyk pieluchowania. Producenci wychodząc na przeciw klientom stopniowo zwiększali gramatury tetry tak, aby była ona coraz bardziej chłonna. Spotkacie więc tetry o gramaturze 185 gsm np. firmy Kokosi (zobacz), które są bardzo mięsiste i według mnie lepiej sprawdzają się dla większych niemowląt, gdyż po owinięciu nimi pupy malucha robią też większy „pakiet”. Nie każdy rodzic poradzi sobie z założeniem grubej tetry na noworodka. Na starsze dzieci łatwiej taką tetrę założyć, lub można ją składać w prostokąt jako wkład.

Kolejnym krokiem producentów było szukanie innego splotu, który zwiększy rozprowadzanie wilgoci, a co za tym idzie pieluszka tetrowa będzie nasiąkać w całości, a nie tylko w miejscu „zrzutu”. Tak na rynek weszła m.in. tetra o diamentowym splocie Birdseye firmy Little Birds Diapers gramatura 160 gsm (zobacz), która przez długi czas nie miała sobie równych pod względem jakości i popularności wśród wielo-mam. Nadal jest to jeden z wyprawkowych „must have” także ze względu na swoją cienkość.

Podczas pieluchowania Toli moim osobistym odkryciem była jakiś czas temu tetra firmy Alimanii 180 gsm i przez ostatnie miesiące to ona wiodła prym sprzedażowy w naszym sklepie AIO-SHOP. Do teraz nie ma dnia, aby ktoś nie zakupił tej tetry. Stosunkowo cienka mimo swojej wysokiej gramatury, bardzo chłonna i szalenie plastyczna. Pisałam o niej TUTAJ.

Ale do celu… Dziś chcę Wam zaprezentować moje kolejne odkrycie. Szczerze to podchodziłam do tej tetry jak pies do jeża. Gramatura 100 gsm skutecznie sprawiała, że powątpiewałam w jej możliwości chłonne. Produkt już prawie pół roku temu wypuściła do sprzedaży firma Puppi. Testowałam ją od stycznia do czerwca cały czas starając się trzymać język za zębami tak, aby móc sprowadzić ją do naszego sklepu i wtedy opowiedzieć Wam o niej więcej.

Podczas, gdy wielu producentów skupiało się na zwiększeniu gramatury, Puppi poszło w drugą stronę i dlatego przykuło to moją uwagę. Tetra bawełniana Puppi jest najcieńszą tetrą jakiej kiedykolwiek używałam. Po praniu faktura materiału przypomina do złudzenia muślin! Jest delikatna i mięciutka nawet po praniu w twardej wodzie. Chłonność sklasyfikowałabym na coś pomiędzy tetrą Birdseye 160 gsm, a tetrą Alimanii 180 gsm (oczywiście jest to moja subietktywna ocena). Zakładając ją na Tolę za każdym razem spodziewałam się przecieku i za każdym razem byłam zdziwiona, że nic takiego nie miało miejsca.

Panie i Panowie, ogłaszam tetrę Puppi hitem tego lata!

Według mnie doskonale sprawdzi się jako pieluszka dla noworodka. Tworzy szalenie zgrabne majcioszki po złożeniu jej w origami. Oprócz cienkości, która idzie w parze z zadziwiającą mnie chłonnością, jej dodatkowym atutem jest staranność odszycia. Właśnie stąd wynika jej dość wysoka – choć nie najwyższa wśród pieluszek tetrowych – cena. Materiał jest krojony „po nitce” czyli po praniu nie wykurcza się w szalone figury geometryczne, które ciężko jest złożyć w samolot czy latawiec. Minusem dla niektórych może być fakt, że tetra ta nie jest obszyta na płasko overlockiem, tj. ma podwinięte brzegi, ale powiem Wam, że jest tak cieniutka, że nie tworzy odgniotów na delikatnej skórze malucha.

Testowałam na Tolce rozmiar 70×70, ale już mi z niej wyrosła przy wadze ok 10 kg. Teraz mam zamiar wypróbować rozmiar 80×80 i zdawać Wam relacje w moich Stories na Instagramie (szukaj w przypiętych relacjach).

Na koniec zostawię Wam moją ściągę tetrową i szacunkowe rozmiary w jakie należy celować zakupując pieluszki tetrowe:

rozmiar 50×50 cm – od narodzin do około 4,5 – 5 kg

rozmiar 60×60 cm – od około 3,5 – 6,5 kg

rozmiar 70×70 cm – od około 6 – 9/10 kg

rozmiar 80×80 cm – od około 10 kg wzwyż

Wiele zależy od budowy ciała, ale generalnie te widełki mamom się sprawdzają.

Tetrę Puppi znajdziecie oczywiście w AIO-SHOP, gdzie z dumą Was kieruję (TUTAJ)! W dużej mierze mamy w sklepie produkty, które sama przetestowałam i które niejednokrotnie okazują się hitami pieluchowymi. Polecam Wam tetrę Puppi z całego serca i piszcie mi czy jesteście zadowolone z moich poleceń – to dla mnie najcenniejsze informacje!

Helka Wielomatka